Zima – Mazury każdą porą roku…

mazury-narty

Zimowe spływy kajakowe

Zimowe spływy to oferta dla wszystkich kajakarzy, a nie tylko dla miłośników ekstremalnych doznań, jak mogłoby się wydawać.

Narciarstwo biegowe

Zima na Mazurach jest z reguły długa i śnieżna, a ukształtowanie terenu sprawia, że rejon ten stwarza idealne warunki do biegania na nartach.

Mazurskie stoki narciarskie

W miejscowości Okrągłe, oddalonej 12 km od Nowych Gut, znajduje się Morenowa Stacja Narciarska z 4 trasami zjazdowymi o długościach od 100 do 700 metrów.

Ice curling

Ice curling to propozycja dla osób, które lubią zarówno jazdę na łyżwach, jak i sporty drużynowe.

Żeglarstwo lodowe – bojery

Sport ten jest bardzo popularny na Mazurach ze względu na dużą ilość akwenów wodnych i sprzyjający uprawianiu tej dyscypliny klimat.

Ekoturystyka

Zima to doskonała pora roku dla wszystkich miłośników bezkrwawych łowów, czyli tropienia śladów zwierząt pozostawionych na ziemi lub świeżym śniegu.

Wędkarstwo podlodowe

Dzięki temu, że lód na jeziorach mazurskich może trzymać od połowy grudnia nawet do końca kwietnia są tu doskonałe warunki do uprawiania wędkarstwa podlodowego.

mazury-bojery
mazury-kulig

Kuligi, mazurskie biesiady

Przejażdżka saniami jest doskonałym pomysłem na spędzenie czasu i relaks. Dopełnieniem takiej atrakcji może być zabawa przy ognisku połączona z mazurskim poczęstunkiem.

Sporty ekstremalne – Jezioro Śniardwy

  • snowkiting
  • iceboarding
  • nurkowanie podlodowe